V živote každého rodiča hrajú deti bezpochyby veľmi významnú úlohu. Každodenne sú v našej blízkosti, sledujeme ich prvé kroky, úspechy, radosť i smútok. Ani si neuvedomujeme, ako rýchlo nám rastú. Každé obdobie dieťaťa je jedninečné, nebude sa už nikdy opakovať. Dnes sa tieto chvíle zdajú možno bezvýznamné, ale zajtra budú pre nás neoceniteľné. Aby nielen nám lepšie utkveli v pamäti, prečo ich nezachytiť na fotografiách?


O zachytenie týchto okamžikov sa Vám s radosťou postaráme my.

Isteže, fotografií svojich ratolestí máte určite dosť vďaka vlastnému fotoaparátu.

Avšak pravdepodobne im často chýba jedna dôležitá vlastnosť - prirodzenosť.

Zachytiť dieťa v jeho prirodzenom prostredí, s jeho prirodzenými emóciami v tvári, pri jeho obľúbenej činnosti, nieje také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Práve pri tomto type nearanžovaných fotografií sa Vám v budúcnosti vybaví, aké Vaše dieťa naozaj bolo.


Inou nevýhodou pri fotografovaní rodičom je to, že Vás vaše dieťa pozná a bude si uvedomovať, že ho fotografujete. Ďalej, pri fotografovaní dieťaťa je dobré, ak s ním rodič komunikuje, ťažko však zvládnuť dve veci súčasne.

Pri fotografovaní fotografom sa od neho dieťa po nejakej dobe odpúta. Rodič môže byť potom taktiež súčasťou snímky.

Kvalitu fotografií zachytených človekom so skúsenosťami, profesionálnou technikou a následnou úpravou v počítači netreba hádam príliš zdôrazňovať.


Fotenie samotné môžeme zrealizovať kdekoľvek si želáte. Najvhodnejšie je prostredie, v ktorom sa dieťa bude cítiť prirodzene. Môže to byť na vašej spoločnej prechádzke, na ihrisku, v prírode, alebo aj u Vás doma. Samozrejme, je možné i fotografovanie v ateliéri.


Fotografujeme digitálne, takže o počet záberov nieje núdza. Z tohto množstva si vyberiete tie najlepšie, ktoré Vám potom upravíme do výslednej podoby. Všetky zábery dostanete na CD médiu. Rozmer fotografií Vám zhotovíme v ľubovoľnej veľkosti až do rozmeru 30x40 (A3). Okrem klasických farebných záberov Vám na želanie zhotovíme aj čiernobiele, sépiové (do hneda), s nápisom, rámikom a podobne...